Barbro Alvebo Littorin, franska klass 7-9
barbro.alvebo.littorin@rudolfsteinerskolan.se

 

 

 

ANDERSSON CHARLOTTA

Charlotta Andersson, rektor
rektor@rudolfsteinerskolan.se

 

 

 

 

 

 

 

frida_anderssonFrida Andersson, klasslärare klass 2

frida.andersson@rudolfsteinerskolan.se

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ARVEHELL MIKAEL

Mikael Arvehell, lärare kemi, fysik, teknik och matematik, klassföreståndare klass 8

mikael.arvehell@rudolfsteinerskolan.se

 

 

 

 

 

 

 

Maria Arvidsson, talpedagog

maria.arvidsson@rudolfsteinerskolan.se

 

Åsa Bergh, kansliet

info@rudolfsteinerskolan.se

 

 

BOHMAN MIKAELMikael Bohman, trädgårdsmästare

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

anja_eklund

Anja Eklund
anja.eklund@rudolfsteinerskolan.se

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ann-sofie_engstrom

Ann-Sofie Engström, lärare svenska, engelska och drama
ann-sofie.engstrom@rudolfsteinerskolan.se

 

 

 

 

 

 

 

 

britt_erici

Britt Erici, lärare tyska

britt.erici@rudolfsteinerskolan.se

 

 

 

 

 

 

 

 

carin_ericsson

Carin Ericsson, lärare hantverk och geologi

carin.ericsson@rudolfsteinerskolan.se

 

 

 

 

 

 

 

 

Maria Eriksson, fritidshemmet

maria.eriksson@rudolfsteinerskolan.se

 

 

 

eva_fjellstedt

Eva Fjellstedt, klasslärare klass 5

eva.fjellstedt@rudolfsteinerskolan.se

 

 

 

 

 

 

 

 

Susanne Fonser, eurytmi klass 8-9

susanne.fonser@rudolfsteinerskolan.se

 

 

 

gustav_gjesdahl

Gustav Gjesdahl, klasslärare klass 7
gustav.gjesdahl@rudolfsteinerskolan.se

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GJESDAHL ÅSAÅsa Gjesdahl, stödlärare, klassföreståndare klass 6

aasa.gjesdahl@rudolfsteinerskolan.se

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Margareta Gruszka, pianist

margareta.gruszka@rudolfsteinerskolan.se

 

 

 

HALL FREDRIK

Fredrik Hall, fritidshemmet
fredrik.hall@rudolfsteinerskolan.se

 

 

 

 

 

 

 

 

kerstin_hallstrom

Kerstin Hallström, specialpedagog

kerstin.hallstrom@rudolfsteinerskolan.se

 

 

 

 

 

 

 

 

Lorina Haugom, redovisningsekonom

ekonomi@rudolfsteinerskolan.se

 

 

HJORTMARK JOHNNY

Johnny Hjortmark, vaktmästare

Johnny.hjortmark@rudolfsteinerskolan.se

 

 

 

 

 

 

 

Birgitta Johansson, fritidshemmet

birgitta.johansson@rudolfsteinerskolan.se

 

 

 

sophia_karlsson

Sophia Karlsson, lärare bild, religion, historia och samhällskunskap,
sophia.karlsson@rudolfsteinerskolan.se

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

helene_langborgHelene Langborg, lärare trä- och metallslöjd, klassföreståndare klass 9
helene.langborg@rudolfsteinerskolan.se

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

agneta_laudon

Agneta Laudon, skolsköterska

skolskoterska@rudolfsteinerskolan.se

 

 

 

 

 

 

 

 

LEWALD IDA

Ida Lewald, klasslärare  klass 4
ida.lewald@rudolfsteinerskolan.se

 

 

 

 

 

 

 

Michael Lindberg, lärare musik
michael.lindberg@rudolfsteinerskolan.se

 

 

 

sylvie_lindblad

Sylvie Lindblad, klasslärare klass 3
sylvie.lindblad@rudolfsteinerskolan.se

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MÖRNSTRAND ULFUlf Mörnstrand, lärare idrott & hälsa och geografi, klassföreståndare klass 8

ulf.mornstrand@rudolfsteinerskolan.se

 

 

 

 

 

 

 

 

Ann-Helene Nilsson, kurator

kurator@rudolfsteinerskolan.se

 

 

OLSSON VENDELAVendela Olsson, förskoleklass

vendela.olsson@rudolfsteinerskolan.se

 

 

 

 

 

 

 

 

OTNES LARS

Lars Otnes , städ, matvärd, fritidshemmet

lars.otnes@rudolfsteinerskolan.se

 

 

 

 

 

 

 

Nelly Riddarhaage, fritidshemmet

nelly.riddarhaage@rudolfsteinerskolan.se

 

 

 

 

 

 

 

Camilla Ruuth, lärare matematik och biologi, klassföreståndare klass 9
camilla.ruuth@rudolfsteinerskolan.se

 

 

 

 

 

 

 

SUNDIN MARIANNE

Marianne Sundin, resurs klass 8
marianne.sundin@rudolfsteinerskolan.se

 

 

 

 

 

 

 

Elisabeth Sydhagen, Eurytmi
elisabeth.sydhagen@rudolfsteinerskolan.se

 

 

WANDESTAM PAULINE

Pauline Wandestam, förskoleklass
pauline.wandestam@rudolfsteinerskolan.se

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ilse Westh, klasslärare klass 1
ilse.westh@rudolfsteinerskolan.se

 

 

FOTOGRAF:Svenskt skolfoto