Barbro Alvebo Littorin, franska klass 7-9
barbro.alvebo.littorin@rudolfsteinerskolan.se

 

Charlotta Andersson, rektor
rektor@rudolfsteinerskolan.se

 

frida_andersson
Frida Andersson, föräldraledig

frida.andersson@rudolfsteinerskolan.se

 

ARVEHELL MIKAEL
Mikael Arvehell, lärare kemi, fysik, teknik och matematik, klassföreståndare klass 8

mikael.arvehell@rudolfsteinerskolan.se

 

Maria Arvidsson, logoped

maria.arvidsson@rudolfsteinerskolan.se

 

Åsa Bergh, kansliet

info@rudolfsteinerskolan.se

 

BOHMAN MIKAEL
Mikael Bohman, trädgårdsmästare

tradgard@stathogabyggnadsstiftelse.se

 

anja_eklund
Anja Eklund, föräldraledig
anja.eklund@rudolfsteinerskolan.se

 

ann-sofie_engstrom
Ann-Sofie Engström, lärare svenska, engelska och drama
ann-sofie.engstrom@rudolfsteinerskolan.se

 

britt_erici
Britt Erici, lärare tyska

britt.erici@rudolfsteinerskolan.se

 

carin_ericsson
Carin Ericsson, lärare hantverk och geologi

carin.ericsson@rudolfsteinerskolan.se

 

eva_fjellstedt
Eva Fjellstedt, klasslärare klass 5

eva.fjellstedt@rudolfsteinerskolan.se

 

Susanne Fonser, eurytmi klass 8-9

susanne.fonser@rudolfsteinerskolan.se

 

gustav_gjesdahl
Gustav Gjesdahl, klasslärare klass 7
gustav.gjesdahl@rudolfsteinerskolan.se

 

GJESDAHL ÅSA
Åsa Gjesdahl, stödlärare, klassföreståndare klass 6

aasa.gjesdahl@rudolfsteinerskolan.se

 

Margareta Gruszka, pianist

margareta.gruszka@rudolfsteinerskolan.se

 

HALL FREDRIK
Fredrik Hall, fritidshemmet
fredrik.hall@rudolfsteinerskolan.se

 

kerstin_hallstrom
Kerstin Hallström, specialpedagog

kerstin.hallstrom@rudolfsteinerskolan.se

 

Lorina Haugom, redovisningsekonom

ekonomi@rudolfsteinerskolan.se

 

HJORTMARK JOHNNY
Johnny Hjortmark, vaktmästare

Johnny.hjortmark@rudolfsteinerskolan.se

 

Birgitta Johansson, fritidshemmet

birgitta.johansson@rudolfsteinerskolan.se

 

sophia_karlsson
Sophia Karlsson, lärare bild, religion, historia och samhällskunskap,
sophia.karlsson@rudolfsteinerskolan.se

 

helene_langborg
Helene Langborg, lärare trä- och metallslöjd, hem- och konsumentkunskap, klassföreståndare klass 9
helene.langborg@rudolfsteinerskolan.se

 

agneta_laudon
Agneta Laudon, skolsköterska

skolskoterska@rudolfsteinerskolan.se

 

LEWALD IDA
Ida Lewald, klasslärare  klass 4
ida.lewald@rudolfsteinerskolan.se

 

Michael Lindberg, lärare musik
michael.lindberg@rudolfsteinerskolan.se

 

sylvie_lindblad
Sylvie Lindblad, klasslärare klass 3
sylvie.lindblad@rudolfsteinerskolan.se

 

Maria Ljungblad, fritidshemmet

maria.ljungblad@rudolfsteinerskolan.se

 

Angelina Lövbom, fritidshemmet

angelina.lovbom@rudolfsteinerskolan.se

 

MÖRNSTRAND ULF
Ulf Mörnstrand, lärare idrott & hälsa och geografi, klassföreståndare klass 8

ulf.mornstrand@rudolfsteinerskolan.se

 

Ann-Helene Nilsson, kurator

kurator@rudolfsteinerskolan.se

 

OLSSON VENDELA
Vendela Olsson, förskoleklass

vendela.olsson@rudolfsteinerskolan.se

 

OTNES LARS
Lars Otnes , städ, matvärd

lars.otnes@rudolfsteinerskolan.se

Camilla Ruuth, lärare matematik och biologi, klassföreståndare klass 9
camilla.ruuth@rudolfsteinerskolan.se

 

SUNDIN MARIANNE
Marianne Sundin, resurs klass 8
marianne.sundin@rudolfsteinerskolan.se

 

Moa Stjärnström, föräldraledig
moa.stjarnstrom@rudolfsteinerskolan.se

Elisabeth Sydhagen, eurytmi klass f-5
elisabeth.sydhagen@rudolfsteinerskolan.se

Anna Wallentin, klasslärare klass 2
anna.wallentin@rudolfsteinerskolan.se

 

WANDESTAM PAULINE
Pauline Wandestam, förskoleklass
pauline.wandestam@rudolfsteinerskolan.se

 

Ilse Westh, klasslärare klass 1
ilse.westh@rudolfsteinerskolan.se

 

Susanne Westh, drama klass 6
susanne.westh@rudolfsteinerskolan.se

 

Mikael Wivstad, fritidshemmet
mikael.wivstad@rudolfsteinerskolan.se

FOTOGRAF:Svenskt skolfoto